3Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr IX w Opolu otrzymali „Złote Klucze”. To wyjątkowe wyróżnienie jest przyznawane od 20 lat. Otrzymują je uczniowie, którzy osiągnęli nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale również na co dzień działają na rzecz środowiska szkolnego oraz lokalnego.
Nagroda stanowi ogromne wyróżnienie dla młodych ludzi. Spośród wszystkich uczniów nauczyciele wybierają po trzech kandydatów do tego zaszczytnego tytułu „Złotego Klucza” w poszczególnych kategoriach przedmiotowych. Z każdej klasy zostaje nominowany także jeden uczeń do kategorii - Takt i kultura. Dla młodzieży samo wytypowanie jest niezwykle ważne, staje się powodem do dumy. Całemu wydarzeniu towarzyszą różne emocje, w zależności od tego, czy zobaczą siebie na liście nominowanych.


Najważniejszym wyróżnieniem jest tytuł „Super Gimnazjalisty”. W tym roku otrzymał je Maciej Praczuk – uczeń, który w ciągu 3 lat nauki w gimnazjum zdobył największą ilość statuetek „Złotego Klucza”. W przyszłym roku po raz pierwszy wyróżnienie ‘PRIMUS INTER PARES” najlepszy wśród równych sobie-otrzyma uczeń naszego liceum.

2
Dla młodzieży jest to bardzo ważne wydarzenie, które od początku września motywuje ich do pracy i działań na różnych płaszczyznach.
Podczas uroczystości tytułem „Przyjaciel szkoły” nagrodzono także rodziców i osoby, które na co dzień angażują się w życie placówki, niosąc bezinteresowną pomoc.
W tym roku scenariusz „Złotych Kluczy” opierał się na Odysei Umysłu- czyli dużą jego część opracowali sami uczniowie pod opieką nauczyciela j. polskiego pana Wojciecha Kuska. Całość odbywała się w konwencji programu telewizyjnego pod nazwą „TeLOwizja 9”. Uczniowie przygotowali krótkie filmy, które dotyczyły konkursowych kategorii. Podczas uroczystości można było także podziwiać niezwykle utalentowaną młodzież, która chętnie zaprezentowała swoje zdolności m.in. w tańcu, śpiewie i akrobacjach z piłką.

4  1 

Uroczystość „Złotych Kluczy” za każdym razem wywołuje poruszenie. Powoduje, że społeczność szkolna staje się świadkiem ważnego wydarzenia, które wpisuje się w piękną historię PLO nr IX.

3

Patronatem uroczystość objęli:
Prezydent Miasta Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski
Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła
TVP3 Opole
Radio Opole

 

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ >>>