05W środę 29 maja 2019 roku w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IX już edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich. Po raz kolejny laury w tym ważnym konkursie zdobyli uczniowie PLO IX:
Damian Kryska z klasy 3G – I miejsce w kategorii Dzieje rezydencji szlacheckich na Kresach Wschodnich (praca indywidualna)
Natalia Szczegielniak, Dagmara Krutak i Natalia Siuta z klasy 3A – I miejsce w kategorii Dzieje rezydencji szlacheckich na Kresach Wschodnich (praca zespołowa) oraz Patrycja Dorosiewicz z klasy 1A – II miejsce w kategorii Obraz Kresów Wschodnich w sztukach audiowizualnych i plastycznych na wybranych przykładach: malarstwo, rzeźba, plakat, film, muzyka Patrycja otrzymała również dodatkowe wyróżnienie od Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Opolu. Opiekunem wszystkich nagrodzonych uczniów jest p. Dariusz Gołębiowski. Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!