anders 2020

bafi

W poniedziałek, 1 czerwca 2020 karma zebrana podczas ostatniego tygodnia pojechała do schroniska dla zwierząt w Paryżu prowadzonego przez Fundację Małych Braci. Serdeczne podziękowania dla Pana Łukasza Piotrowskiego za pomoc w transporcie i świetne spacery, których efekty wkrótce zobaczycie. Tymczasem trochę danych:
- 330 kg suchej karmy dla psów,
- 34 kg mokrej karmy dla psów,
- 50 kg suchej karmy dla kotów,
- 33 kg mokrej karmy dla kotów,
- przysmaki, zabawki, kojce, legowiska, koce.
W akcji wzięli udział uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej na 11 w Opolu, Publicznego Liceum nr IX w Opolu, Szansusie z Ośrodka Readaptacji Społecznej "Szansa", absolwenci 2019 PSP 11 z klasy 8a wraz z rodzicami. Pomimo iż osób zaangażownaych mogłoby być znacznie więcej, zbiórka i tak była rekordowa! W imieniu bezdomniaków z Paryża dziękujemy wszystkim za zangażowanie i zachęcamy do wspierania tego schroniska. Pamiętajmy, że razem możemy zrobić naprawdę wiele!

oswajamy matPonieważ projekt nie może się odbywać stacjonarnie, nauczyciele prowadzący zajęcia przygotowali filmy z powtórzeniami. Poniżej wykaz tych filmów i linki do nich oraz do zadań. Korzystajcie, im więcej zdań rozwiążecie tym lepiej. Powodzenia!

>>>ZADANIA ORAZ LINKI DO FILMÓW<<<

24 kwietnia 2020 roku pożegnaliśmy pierwszy rocznik maturzystów PLO IX. Nie tak planowaliśmy tę uroczystość… Życie napisało własny scenariusz, a my musieliśmy się do niego dostosować.
Pożegnanie odbyło się online. Dyrekcja szkoły, wychowawcy i uczniowie klas trzecich połączyli się poprzez aplikację i w taki sposób przekazaliśmy sobie słowa pożegnania, podziękowania i życzeń. Głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Szafors, panie wicedyrektor, wychowawczynie oraz przedstawiciel uczniów – Szymon, a także mama jednego z uczniów jako przedstawiciel Rodziców naszych Trzecioklasistów.
Słowa, które skierowali do absolwentów nauczycie i członkowie Samorządu Szkolnego można usłyszeć tutaj >>>

Drodzy Uczniowie – Absolwenci!
Jesteście wyjątkowymi młodymi ludźmi, z którymi dane nam było pracować.
Dziękujemy Wam za wspólne trzy lata, za to że razem z nami tworzyliście PLO IX – WASZE LICEUM !
Życzymy Wam spełnienia planów i zamierzeń, tych na najbliższe dni i tygodnie, a także tych na Wasze całe dorosłe życie.

Dyrekcja i nauczyciele PLO IX


Informacja dla abiturientów PLO IX >>>

powstanie getto 2020

77 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku, wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Już po raz ósmy organizowana jest akcja społeczno-edukacyjną Żonkile, która symbolizuje pamięć o tych wydarzeniach.

Pomóżcie nam stworzyć sieć pamięci w przestrzeni internetu: udostępnijcie tę rocznicową grafikę, opiszcie ją hashtagiem #ŁączyNasPamięć. Nie zapomnijcie także o oznaczeniu profilu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć" – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie.

zostan w domu lo9

01W dniu 25.02. zawodniczki z I klasy siatkarskiej reprezentujące PLO IX wzięły udział w wojewódzkim finale „Licealiady” w Kędzierzynie-Koźlu. W turnieju oprócz naszej drużyny uczestniczyły również zespoły reprezentujące szkoły z Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka oraz Olesna. Niestety pomimo włożonego wysiłku i serca nasze dziewczyny musiały uznać wyższość starszych rywalek. W rezultacie zajęliśmy III miejsce w województwie.
Skład zespołu:
Wiktoria Roszczak, Martyna Lubowicz, Dominika Piwko, Justyna Panek, Karolina Bednarczyk, Patrycja Bednarczyk, Natalia Olejnik, Kamila Rucińska, Natalia Gontarz, Jagoda Białek, Natalia Śleziona. Trenerka: Dorota Rusin.