6W dniu 28.03.2019 w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego odbył się VII już konkurs z udzielania pierwszej pomocy.
Przedsięwzięcie to miało na celu przede wszystkim promowanie i upowszechnienie wśród młodzieży zasad ratownictwa Przedmedycznego oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo. Nasza szkoła zajęła II miejsce a reprezentowały nas: Emila Dubiel, Klaudia Gierczak, Marta Szukała, Elżbieta Kilinkiewicz.

05Reprezentacje naszej szkoły w piłce nożnej chłopców 1 kwietnia 2019 roku rozegrała na „Orliku” przy ul. Bielskiej mecze o Mistrzostwo Miasta Opola. W finale spotkały się cztery drużyny z opolskich szkół, które były najlepsze w fazie grupowej. Nasza drużyna w składzie: Nikodem Bialic, Jan Dąbrowski, Xavier Drojma, Mateusz Fornalik, Mateusz Napieralski, Dominik Ochnicki, Michał Olczak, Kacper Stelmachowski po zaciętej walce stanęła na podium zajmując 3 miejsce. Gratulacje!!!

0227 marca i 2 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu pt. „CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić?”. Szkolenie przeprowadził pan Marcin Makówka z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, która jest naszą „Uczelnią partnerską”.
W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak na początku swojej kariery wyróżnić się spośród innych kandydatów. Omówiono 3 obszary procesu rekrutacyjnego: CV, wizerunek w Internecie oraz rozmowę rekrutacyjną.

3W poniedziałek 18 marca 2019 r. w murach PLO IX odbył się konkurs matematyczny „1 z 12”. Konkurs wzorowany na teleturnieju „1 z 10” zawierał pytania matematyczne o różnym stopniu trudności, a wzięli w nim udział przedstawiciele każdej klasy naszej szkoły. Rywalizacja była zacięta, pytania łatwe i trudne, choć największym wrogiem uczestników był czas, który wymuszał szybkie myślenie i szybkie udzielanie odpowiedzi. Nie wszyscy wytrzymali napięcie i zapanowali nad stresem, ale choć nie było tak łatwo, było przy tym sporo śmiechu i zabawy. Ostatecznie po dwóch rundach zostało trzech zawodników, z których najlepszym okazał się Maciej Praczuk z 3B. Na II miejscu uplasował się Nikodem Bialik z 3D, a na III miejscu Mateusz Zagola z 3A.
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w pełnym emocji konkursie!

35W dniach 11-15 marca 2019 roku w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr IX im. Władysława Andersa w Opolu już o raz trzeci obchodziliśmy Światowy Tydzień Mózgu. Celem wszystkich działań w tym roku była popularyzacja rzetelnej wiedzy na temat budowy i funkcjonowania mózgu człowieka, podniesienie świadomości o pracy mózgu, przybliżenie wiedzy o mechanizmach powstawania uzależnień, zrozumienie dlaczego dochodzi do zakłócenia powiązań między emocjami, myśleniem i zachowaniem, jak rozwija się mózg uzależniony oraz poznanie mechanizmów chroniących młodzież przed uzależnieniami.

logoKolejna edycjamatematyka
Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego
„Matematyka – to się liczy!”
zakończona

 

 

RELACJA I GALERIA ZDJĘĆ >>>