4W związku z tym, że miał być to dzień wyjątkowy, pełen niespodzianek i radosnych wspomnień Samorząd Uczniowski postanowił zaprosić uczniów do wzięcia udziału w różnych imprezach rekreacyjno – sportowych w szkole i poza nią. Ponadto, z jego inicjatywy uczniowie, którzy przyszli do szkoły w czapce mikołajkowej otrzymali dodatkowy prezent w postaci ,,niepytania”.
Tak, więc, już od samego rana całe klasy wraz z nauczycielami ślizgały się na tafli opolskiego Toropolu. O odpowiednią rozgrzewkę przed jazdą zadbały animatorki. Nie zabrakło tez pięknego pokazu jazdy figurowej w wykonaniu naszej uczennicy. Potem już przy dźwiękach świątecznej muzyki w zimowym klimacie wszyscy świetnie się bawili i prezentowali swoje umiejętności łyżwiarskie. Nie obyło się również bez upadków, ale to tylko mobilizowało do poprawy techniki jazdy. Śmiechu było, co nie miara, a większość wykazała się sporymi zdolnościami ruchowymi.

228.11.2018 r. nasz licealista Szymon Kęsik odebrał Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Serdecznie gratulujemy.

329 listopada 2018 r. uczniowie klas IA, IIA i IIB wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach "Uniwersalnego programu profilaktyki pozytywnej" przeprowadzonych przez doktoranta Sławomira Kanię z Uniwersytetu Opolskiego. Tematem zajęć prowadzonych w formie warsztatowej był rozwój osobowości oraz odkrywanie własnego potencjału.

Beata Borecka-Sierpina

02Uczniowie klasy II A, przygotowujący się do matury z historii, mieli dzisiaj okazję stać się uczestnikami lekcji szczególnych - wzięli udział w zajęciach dotyczących życia i działalności Józefa Piłsudskiego, prowadzonych przez p. Barbarę Giedrojć, kuratora wystawy "...przecież tylko Polsce służę" w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, a następnie mogli poznać historię i architekturę opolskiej Katedry, po której oprowadzał nas jej proboszcz - ks. Waldemar Klinger, a także Kościoła franciszkanów, którego dzieje przybliżył nam o. Robert. Zwieńczeniem zwiedzania było zejście do krypt, w których spoczywają (najprawdopodobniej) opolscy książęta.

0426 listopada 2018 r. uczniowie klasy I C bezpieczeństwa wewnętrznego ponownie gościli w progach Wyższej Szkoły Bankowej. Tym razem wzięli udział w prelekcji o zdrowiu psychicznym oraz obejrzeli spektakl teatru W drodze pt. Ptaki.

Beata Borecka-Sierpina

1Zakończyły się półfinały wojewódzkie w Halowej p. Nożnej dziewcząt i chłopców. Była to kolejna sportowa przygoda, która przyniosła sporo wrażeń, emocji.
Po zaciętych spotkaniach w kategorii dziewcząt, reprezentantki PLO IX wywalczyły III miejsce na podium, natomiast męska reprezentacja pomimo wygranego meczu z finalistami zawodów z Kędzierzyna zdobyła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!

073Uczniowie opolskiej „dziewiątki” w niecodzienny sposób uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Postanowili pokazać wybrane wydarzenia historyczne minionego stulecia w formie zaaranżowanych scenek. Przedstawienie rozpoczyna się więc w 1918 roku, gdy Polska odzyskuje niepodległość. W kolejnych scenach trafiamy do międzywojennej kawiarni, by posłuchać rozmowy o Piłsudskim i zamachu majowym, a także na tajną lekcję języka polskiego z mrocznych czasów okupacji hitlerowskiej. Kolejne obrazy, którym mogli się przyjrzeć widzowie „Teatru Historii”, to obrady partyjne w czasach stalinowskich, moment wprowadzenia stanu wojennego widziany oczami zwykłej polskiej rodziny, festiwal w Jarocinie oraz przygotowywanie obrad Okrągłego Stołu.