1Miło jest mi poinformować, że w dniu 15.02.2019 r. na uroczystej Gali wręczenia nagród w III Konkursie "Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów - Czechów" nasz uczeń Kacper Laskowski z klasy III F został laureatem III miejsca. Gratulujemy serdecznie.

03Reprezentacje naszej szkoły 3 - 4 stycznia 2019 roku wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Opola w Badmintonie. Dziewczęta w składzie Patrycja Górska, Anastazja Nowaczek i Anna Gnot stoczyły zwycięskie boje w eliminacjach oraz półfinale i ostatecznie stanęły na podium zajmując II miejsce w rozgrywkach. Reprezentacja chłopców w składzie Jakub Johan, Dominik Oborski i Michał Stępień po zaciętej walce nie zdołała zakwalifikować się do finału. Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

04Reprezentacja naszej szkoły 3 stycznia 2019 roku wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Opola w Badmintonie. Dziewczęta w składzie Patrycja Górska, Anastazja Nowaczek i Anna Gnot stoczyły zwycięskie boje w eliminacjach oraz półfinale i ostatecznie stanęły na podium zajmując II miejsce w rozgrywkach. Tym samym dziewczęta awansowały do mistrzostw województwa i 10 stycznia zmierzyły się z najlepszymi na hali sportowej w Głubczycach. Ostatecznie po zaciętych meczach nasza reprezentacja zajęła V miejsce. Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

slowo roku 2018

4128 grudnia 2018 roku p. Tomasz Socha zawiózł dary zebrane przez uczniów PLO IX w Opolu, PSP 11 w Opolu, a także WZDZ w Opolu oraz bliskich i znajomych do schroniska Fundacji Małych Braci w Paryżu. Dzięki hojności osób, które dołączyły się do zbiórki, udało się zebrać:
- 255 kg suchej karmy dla psów,
- 59 kg suchej karmy dla kotów,
- 35 kg mokrej karmy dla psów,
- 15 kg mokrej karmy dla kotów,
- 10 kg makaronu,
- 10 kg ryżu,
- wiele koców, ręczników, pościeli, zabawek, ubranek i innych akcesoriów, a także przysmaków dla psów i kotów.
W imieniu podopiecznych schroniska serdecznie dziękujemy! Z pewnością ułatwi to przetrwanie zimy. Serdecznie zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

17 grudnia 218 r. licealiści klas drugich w ramach przedmiotu uzupełniającego elementy ratownictwa medycznego wzięli udział w konkursie „Pierwsza pomoc przedmedyczna”.
I miejsce – SZYMON KĘSIK
II miejsce – MAGDA SAWICZ
III miejsce - ADAM KRASOWSKI

Fundatorem nagród była Szkoła Nauki Jazdy DAKAR.
Zwycięzcom GRATULUJEMY

 

 

1Przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego w dniu 20 grudnia 2018r brali udział w wykładzie 'To zaszło za daleko', którego temat obejmował zagadnienia prześladowania wśród młodzieży. Konferencja składała się z wykładu dr hab. Tomasza Grzyba-psychologa, profesora Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Podczas Konferencji obejrzeliśmy film "Żałuję", z 2013 roku, opisujący życie młodego chłopaka nad którym znęcali się jego rówieśnicy z klasy. Historia pokazuje zachowania głównego bohatera, świadków zdarzeń i oprawców. Film skończył się tragicznie, główny bohater popełnia samobójstwo. Cała fabuła dała dużo do myślenia, co można było stwierdzić po dyskusji na jej temat. Było dużo zdań i refleksji. Na koniec wszyscy otrzymali certyfikaty udziału w konferencji."

Przedstawiciele Samorządu Uczniów