korona sam 2020

1

1Kolejny "krok" w drodze po Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie za nami. Tak się szkolimy:)

antybiotyki 1

antybiotyki prez

OBEJRZYJ PREZENTACJĘ>>>

1W ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2016 – 2020 w naszym liceum 4 października odbyło się szkolenie oraz warsztaty dla uczniów z tematyki HIV/AIDS. Zajęcia prowadziła Pani Monika Witkowska – Kubas certyfikowana terapeutka uzależnień. Celem spotkania było podniesienie wiedzy młodzieży na temat profilaktyki zakażeń wirusem HIV oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDAS.

08promocja zdrowia

W czwartek 13.06.2019r., w ramach szkolnych obchodów promocji zdrowia i święta sportu w PLO IX odbył się „Piknik sportowo – rekreacyjny” dla uczniów wszystkich klas. Na boisku szkolnym uczniowie wraz z wychowawcami układali Trójkąt matematyczny - Sierpińskiego, aby uczcić rok 2019, który jest rokiem królowej nauk – matematyki. Odbył się bieg ratowniczy, w ramach, którego uczestnicy mogli sprawdzić swoja wiedzę w praktyce. Zaproszona została również pani doktor dermatologii, która przybliżyła zainteresowanym temat „Trądziku młodzieńczego”. W programie imprezy znalazł się mecz piłki siatkowej licealiści kontra nauczyciele. A wszystko to odbyło się w miłej atmosferze i rytmach muzyki.

prom zdrW związku z działaniami profilaktyczno – zdrowotnymi w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr IX w Opolu jakie podjęliśmy w bieżącym roku szkolnym, w styczniu 2019 nasze liceum zostało włączone do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Teraz przed nami działania, poprzez które chcemy propagować zdrowy styl życia wśród społeczności szkolnej, diagnoza środowiska szkolnego i jak wszystko przebiegnie pomyślnie to w ciągu trzech lat zdobędziemy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Szkolni Liderzy Zdrowia

dyplom zdr