14W dniu 6 marca 2020 roku na hali STEGU ARENY odbył się finałowy turniej Mistrzostw Województwa Opolskiego w Halowej Piłce Nożnej w ramach Licealiady. Organizatorem był SZS „Opolskie”, a współorganizatorami MOS Opole i nasza szkoła LO IX. W zawodach wzięły udział 4 reprezentacje szkół, które zwyciężyły w swoich powiatowych, Publiczne Liceum Ogólnokształcące IX, Zespół Szkół Ekonomicznych Brzeg, Zespół Szkół Mechanicznych Głubczyce, Zespół Szkół Ogólnokształcących Głubczyce. Po uroczystym otwarciu zawodów przez panią wicedyrektor PLO IX ds. sportu Joannę Kot-Bryłę, przywitaniu drużyn i sędziów rozpoczęła się rywalizacja.

0130.09. 2019 r. w parku, na osiedlu Armii Krajowej odbyły się Mistrzostwa Miasta Opola w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Indywidualnie najlepszymi zawodnikami wśród chłopców rocznik 2014/05 zostali uczniowie naszego LO zajmując:
I miejsce – Dominik Bober
II miejsce - Szymon Jędryca
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta i chłopcy dzielnie walczyli zdobywając punkty dla szkoły, ale tym razem nie udało się stanąć na podium. Nie miejsca jednak były najważniejsze, a serdeczna atmosfera i zdrowa, sportowa rywalizacja.

0625 września nasze liceum wzięło udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Mistrzostwach Miasta Opola. Podium wywalczyły dziewczęta z rocznika 2003 Bogucka Jagoda srebro oraz Julia Ratajczak brąz. Natomiast 28 września odbyly się Sztafetowe Biegi Przełajowe - Mistrzostwa Miasta Opola. Licealiści zdobyli VI miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Natomiast nasi gimnazjaliści zostali Mistrzami Miasta Opola zdobywając złote medale, puchar i dyplom. Dziewczęta w tej kategorii uplasowały się na III miejscu zdobywając brązowe medale, puchar oraz dyplom. Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!

01Nasz szkoła powtórzyła sukces z ubiegłego roku i zajęła I miejsce w współzawodnictwie sportowym szkół województwa opolskiego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 9 października 2018 r. w auli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. W sportowej gali uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Reprezentacja naszych uczniów z dumą odebrała puchar i w imieniu wszystkich sportowców zapowiedziała dalsze sukcesy w nowym roku szkolnym. GRATULACJE!!!

I miejsce w Rywalizacji Sportowej w Ramach Miejskiego Kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Opola
w roku szkolnym 2017/2018!

1

2Dnia 12.02.2018 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym w Gorzowie Śląskim. Naszą szkołę PLO IX reprezentowali w kategorii dziewcząt:

Natalia Pawelec - została mistrzynią województwa opolskiego zdobywając w rozgrywkach I miejsce