0130.09. 2019 r. w parku, na osiedlu Armii Krajowej odbyły się Mistrzostwa Miasta Opola w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Indywidualnie najlepszymi zawodnikami wśród chłopców rocznik 2014/05 zostali uczniowie naszego LO zajmując:
I miejsce – Dominik Bober
II miejsce - Szymon Jędryca
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta i chłopcy dzielnie walczyli zdobywając punkty dla szkoły, ale tym razem nie udało się stanąć na podium. Nie miejsca jednak były najważniejsze, a serdeczna atmosfera i zdrowa, sportowa rywalizacja.

0625 września nasze liceum wzięło udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Mistrzostwach Miasta Opola. Podium wywalczyły dziewczęta z rocznika 2003 Bogucka Jagoda srebro oraz Julia Ratajczak brąz. Natomiast 28 września odbyly się Sztafetowe Biegi Przełajowe - Mistrzostwa Miasta Opola. Licealiści zdobyli VI miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Natomiast nasi gimnazjaliści zostali Mistrzami Miasta Opola zdobywając złote medale, puchar i dyplom. Dziewczęta w tej kategorii uplasowały się na III miejscu zdobywając brązowe medale, puchar oraz dyplom. Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!

01Nasz szkoła powtórzyła sukces z ubiegłego roku i zajęła I miejsce w współzawodnictwie sportowym szkół województwa opolskiego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 9 października 2018 r. w auli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. W sportowej gali uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Reprezentacja naszych uczniów z dumą odebrała puchar i w imieniu wszystkich sportowców zapowiedziała dalsze sukcesy w nowym roku szkolnym. GRATULACJE!!!

 I miejsce w Rywalizacji Sportowej w Ramach Miejskiego Kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Opola
w roku szkolnym 2017/2018!

1

2Dnia 12.02.2018 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym w Gorzowie Śląskim. Naszą szkołę PLO IX reprezentowali w kategorii dziewcząt:

Natalia Pawelec - została mistrzynią województwa opolskiego zdobywając w rozgrywkach I miejsce
Sylwia Pawelec - zdobyła IV miejsce w/w zawodach

W kategorii chłopców reprezentantami naszej szkoły byli:
Marcin Zaremba - zdobył tytuł mistrza województwa opolskiego
Kamil Mykicki - zajął miejsce VIII-XII

2Dnia 12 stycznia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie odbył się finał Plebiscytu na 10 Najlepszych Uczniów - Sportowców Województwa Opolskiego za rok szkolny 2016/2017. 10 najlepszych uczniów-sportowców zostało nagrodzonych za wybitne osiągnięcia sportowe w minionym roku szkolnym. Kapituła konkursu wybierała i analizowała kandydatury młodzieży zarówno pod kontem sukcesów wojewódzkich jak i tych najwyższych ogólnopolskich. Dodatkowym kryterium były wyniki zawodów pozaszkolnych. Aby móc być nominowanym należało mieć także wysoką średnią i co najmniej dobre zachowanie na koniec roku.