116 maja na Opolskim Rynku podczas koncertu zorganizowanego w ramach obchodów Dni Opola odbył się finał Festiwalu OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2019, którego celem jest promocja uzdolnionych dzieci i młodzieży z opolskich szkół w trzech kategoriach: teatralnej, wokalnej i tanecznej. Festiwal organizowany jest przez opolski MDK i Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola. Na koncert finałowy zostali zaproszeni laureaci.

Nasze liceum reprezentowali:
• Marcel Bednarski i Rafał Nozdryn- Płotnicki w kategorii tanecznej,
• Patrycja Dorosiewicz w kategorii muzycznej.

W koncercie udział wzięli: dyrektorzy szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, nauczyciele i rodzice. Po prezentacjach, wszystkich laureatów nagrodzono dyplomami oraz upominkami.
Nasze liceum ponownie otrzymało statuetkę i honorowy tytuł SZKOŁY PROMUJĄCEJ MŁODE TALENTY, którą w imieniu PLO IX odebrała Pani Dyrektor Małgorzata Szafors.
Laureatom, nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy!