1Podczas II Gali Prezydent Opola przyznał najzdolniejszym młodym mieszkańcom miasta tytuły "Artystyczny Talent Roku 2019". Wyróżnienia otrzymało 30 uzdolnionych przedszkolaków oraz uczniów opolskich szkół za wybitne osiągnięcia na poziomie co najmniej wojewódzkim. Liczyły się sukcesy indywidualne lub w duecie. Ogromne gratulacje dla naszych uczniów, którzy wytańczyli już nie jeden sukces!

Relacja Radia Opole >>>

023 czerwca 2019 roku odbyła się 6 Gala Opolskich Ogrodów Talentów. Było to podsumowanie konkursów artystycznych i edukacyjnych zorganizowanych przez opolskie szkoły i placówki oświatowe w roku szkolnym 2018/2019.
W śród laureatów znaleźli się także uczniowie PLO IX, a są to: Maciej Praczuk, Marcel Bednarski i Rafał Nozdryn-Płotnicki z klas gimnazjalnych oraz Patrycja Dorosiewicz reprezentująca licealistów.
Pani Dyrektor Małgorzata Szafors odebrała DYPLOM OPOLSKICH OGRODÓW TALENTÓW przyznany uczniom i nauczycielom naszego liceum.
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w rozwijanie zdolności i pasji licealistów „Dziewiątki”.

Julia Stachura, uczennica kl.3B, zdobyła 1 miejsce w III Konkursie literackim „Piszę, bo lubię, chcę i mogę”. Został on zorganizowany przez Miejską Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Opolu we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu oraz Fabrykę Inspiracji. Julia napisała bajkę pt.” Duch lasu”, która opowiada o niezwykłych przygodach dwóch braci. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mppp k lit 2019

116 maja na Opolskim Rynku podczas koncertu zorganizowanego w ramach obchodów Dni Opola odbył się finał Festiwalu OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2019, którego celem jest promocja uzdolnionych dzieci i młodzieży z opolskich szkół w trzech kategoriach: teatralnej, wokalnej i tanecznej. Festiwal organizowany jest przez opolski MDK i Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola. Na koncert finałowy zostali zaproszeni laureaci.

Nasze liceum reprezentowali:
• Marcel Bednarski i Rafał Nozdryn- Płotnicki w kategorii tanecznej,
• Patrycja Dorosiewicz w kategorii muzycznej.

W koncercie udział wzięli: dyrektorzy szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, nauczyciele i rodzice. Po prezentacjach, wszystkich laureatów nagrodzono dyplomami oraz upominkami.
Nasze liceum ponownie otrzymało statuetkę i honorowy tytuł SZKOŁY PROMUJĄCEJ MŁODE TALENTY, którą w imieniu PLO IX odebrała Pani Dyrektor Małgorzata Szafors.
Laureatom, nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy!

mdkMiło nam poinformować, że tradycyjnie uczniowie naszej szkoły odnotowali fantastyczne występy podczas szóstej edycji Festiwalu Artystycznego OPOLSKIE MŁODE TALENTY, którego organizatorem jest opolski MDK. Głównym celem festiwalu jest promocja artystycznych działań młodych opolan oraz odkrycie uczniowskich talentów w trzech dziedzinach sztuki: tańcu, muzyce i teatrze.
Uczniowie PLO IX znajdujący się w gronie laureatów 6. Festiwalu Artystycznego OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2018:

  • w kategorii tanecznej - duet Marcel Bednarski i Rafał Nozdryn-Płotnicki,
  • w kategorii muzycznej - Kamil Janoszek,
  • w kategorii teatralnej - Julia Stachura.

Uroczysta gala finałowa festiwalu odbędzie się 15 maja w Filharmonii Opolskiej. Wszystkim laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej na stronie MDK: http://mdk.opole.pl/aktualnosci/oto-opolskie-mlode-talenty-2018/

313 kwietnia 2018 roku w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych Łambinowice-Opole odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Nie tra ćmy pamięci”, podczas którego uczniowie recytowali utwory o tematyce jenieckiej.Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2B – Julia Stachura – została wyróżniona podczas tegorocznych zmagań recytatorskich.
Opiekunem merytorycznym Julii była pani Małgorzata Górka. Serdecznie dziękujemy Państwu Małgorzacie i Janowi Stachurom za transport oraz towarzyszenie młodzieży podczas konkursu.

slowo 201819 marca 2018 roku w Miejskim Domu Kultury odbyły się poetyckie zmagania recytatorów szkół podstawowych i gimnazjów naszego miasta. Miło nam poinformować, że uczniowie reprezentujący naszą szkołę w XXI Konkursie Recytatorskim SŁOWO 2018 znaleźli się w gronie nagrodzonych. Uczestnicy koła teatralnego, których opiekunem merytorycznym była pani Małgorzata Górka, otrzymali następujące nagrod:
• Wojciech Sipel z klasy 3E – laureat III nagrody,
• Julia Stachura z klasy 2B – laureatka wyróżnienia.
Gratulacje płyną także do Kasi Stefaniszyn z klasy 2B, która również pięknie recytowała przygotowane teksty.

Małgorzata Górka